Scooterjöring - lapinkoira

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Scooterjöring

 

Scooterjöring, dogscootering

koloběžka se psem v zápřahu. Tady není pes zapřažen k opasku běžce, ale většinou pomocí speciálního adaptéru je pružnou šňůrou zapřažen k terénní koloběžce. Je dobré při pořizování koloběžky myslet na to, že jízda s táhnoucím psem jí dá trochu zabrat, a vyhnout se nejlevnějším nepříliš kvalitním strojům. Stojí za to hledat mezi koloběžkami značek Kickbike, Doxtor, Ženíšek, Morxes, Kostka…
Než psa začnete zapřahat, může být užitečná alespoň krátká canicrossová průprava. Na rozdíl od běhu totiž na koloběžce nebudete mít volné ruce, jimiž byste mohli svého psa začátečníka korigovat v případě nouze.
Než psa ke koloběžce zapřáhnete, dejte si několik projížděk bez něj. Osaháte si, jak se váš stroj chová a zjistíte, že je to něco úplně jiného než kolo. Na rozdíl od kola nezkoušejte pouštět jednou rukou řídítka. Zkuste si, za jakých okolností jde vaše koloběžka do smyku. Jak vám zabírají brzdy. Naučte se při zastavení nikdy z koloběžky nesestupovat (nebo vás to naučí první rána koloběžkou do zad či do hlavy, pokud zabrzdíte, seskočíte a pes poběží dál).
Do zápřahu doporučuji pružný adaptér (tzv. tykadlo), který trochu odfiltruje případné vybočení psa ze žádoucího směru a taky omezí riziko, že se vám šňůra zamotá do předního kola. V zápřahu stále dávejte pozor, aby šňůra zůstávala napnutá – používejte brzdy, pokud pes zpomalí nebo když jedete z kopce. Minimalizujte při tahání běh psa po asfaltu, není to dobré pro polštářky tlapek, ale ani z dlouhodobého hlediska pro klouby. A nejdůležitější ze všeho: jezděte s helmou.




 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky