Péče - doporučujeme - lapinkoira

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Péče - doporučujeme

Zdraví

Doporučení

Máte vyzkoušenou značku granulí, pamlsků či jiných zajímavých a užitečných věcí? Pdělte se.

Chovatelská stanice Nezkrotná Markýza doporučuje:

Misky:

Z vlastní zkušenosti doporučuji misky kovové. Mají snadnou údržbu a jen tak se nerozbijí. Ideální je protiskluzové dno nebo s gumou dokola, a nebo rovnou velmi praktický stojan na misky. Pro některé vodomily pak doporučuji tzv. nerozlitelnou misku (dělá se i kovová). A na cestování se velmi osvědčila skládací silikonová miska.
               


Krmivo:

Máme několik osvědčených značek krmiv, které doporučujeme našim odchovům.
Krmivo Wolfsblut
Krmivo Marp
Krmivo Petkult
Pokud vašemu štěndu nebude vyhovovat žádná s těchto značek neváhejte nás kontaktovat a můžeme vybrat další varianty.

Konzervy:

značka: Sokol Falko


Doplňky ke krmivu:

Již 25 let jsme věrni jedné značce a máme s ní vynikající výsledky.
Canina  www.canina.cz
I vaše psí mimina už posledních 14 dnů pobytu u nás dostávají jeden z výrobků této firmy.
Do 1. roku věku tedy doporučujeme přidávat ke krmivu:
Canina Algenkalk
Canhydrox GAG

Péče o srst

Na lapinku není potřeba velké množství různých kartáčů dle našich zkušeností. Zde jsou typy které používáme my. Je to kartáč s tenkými drátky. Je dobré mít jeden s velkou plochou na tělo a druhý menší na nohy a místo za ušima kde se hodně cuchají. Déle pak rovný hřeben hustý, řídký a střídavý. A někdo používá rád i klasický kartáč. Na posledním obrázku je typ který není pro lapinkoiru vůbec vhodný.
                  
                                                                      

Pro koupání používáme již 20 let kosmetiku Petsilk a tak se neodvážíme doporučit jinou, jelikož ji prostě nemáme vyzkoušenou.
                                                                                     


Pobyt venku

Pro začátek a učení chození na vodítku doporučujeme kšíry  a teprve později přejít jen na obojek. V začátcích je možné, že by se štěňátko mohlo z obojku vyvléknou, třeba když se něčeho lekne. Pro učení přivolání a pro volnější pohyb v začátku doporučujeme dlouhé vodítko (tzv. stopovačku) a do města je možné použít i flexi vodítko. Pozor jen, aby se vám prcek nevysmekl i s flexi vodítkem utíkají potom ještě rychleji jelikož je honí cosi chrastícího (flexi po zemi dělá velmi nepříjemný zvuk). Poslední obrázek je s kšírkami, které jsou  nevhodné.
                                  



Hračky

Dokud je štěně malé a hračky neničí jsou vhodné měké plyšové. V době přezubování jsou dobré tvrdé různě tvarované, které můžeme dát i chladit do lednice a fungují zároveň jako chladítko na nateklé dásně. A v dospělosti se nám nejvíce osvědčili hračky provazové. Nnenechávejte hračky se psem bez dozoru. Hračky používejte pouze ve vaší přítomnosti.


Pamlsky

Zde jsme po letech došli k závěru, že nejlepší pamlsek je přírodní jednodruhový. Nepoužíváme tedy žádné komerční „zaručeně masové“ atd. Na fotkách tedy najdete to co našim pejsků v případě potřeby pamlsku nebo na spestření stravy dáváme. Jsou to v podstatě sušené věci. V době přezubování doporučujeme chlazenou mrkev a velmi tvrdý chleba Ne rohlíky. U nás tedy vedou ryby. :)
   


Skvělé výrobky včetně sušených ryb má firma www.natureca.cz



Cestujeme

Jsme zastánci kvalitního zabezpečení pejska při cestování nejlépe v přepravní kleci nebo přepravce. I toto je potřeba pejska naučit v mládí. Po čase zjistíte, že pejsek bude mít rád své klidné místo i při cestách a bude se tam cíti bezpečně. A vy víte, že pokud musíte např. v případě defektu rychle otevřít auto a řešit nastalou situaci, nebudete se bát, že vám pejsek vyběhne z auta. V případě, že zvolíte variantu pejska na sedačce a připoutání za postroj k pásu. Kontrolujte zda to hodné,klidné štěňátko na zadní sedačce po dobu jízdy nepřekousalo jistící popruh a v momentě otevření auto nevyběhne ven.
My používáme:
www.klec-pro-psa.cz




 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky