Repelenty - lapinkoira

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Repelenty

Zdraví
 
Klíšťata jak na ně

Všechny nás to trápí a tak jsem zde shromáždila několik domácích receptů na přírodní repelenty.

 

Alpa,hřebíček a levandule a nechat louhovat

 

Do Alpy rozmarýn a levandule, 2 dny louhovat...

Vyvařila jsem balíček rozmarýnu v půl litru vody a nalila do rozprašovače.

 

Ultrazvukový odpuzovač Arpalit - dog.
Podporuji to odvarem z tymiánu a rozmarýnu...
funguje to i bez chemie

Tea tree olej kapnout do vody, promíchat a našplíchat. Vydrží až 3 dny, podle množství oleje ve vodě i množství nastříkání.

 

„Na koně a sebe jsme stříkali Alpu s hřebíčkem. Ovádi, mouchy, klíšťata a další otravný hmyz se držel daleko.“

 

Vylouhovat rozmarýn s levandulí, můžete přidat i hřebíček a tymián. Nalili jsme to do rozprašovače a psa postříkali, klíšťata na něj nešli a navíc hezký voněl.

 
 

Repelent: 1 balíček rozmarýnu zalít 1 litrem horké vody, přikrýt pokličkou - nechavám přes noc, scedit a přidat 1-2 lžíce jablečného octa - pejska i nás stříkám cca po 2 hodinách nebo jak si vzpomenu ( můžete přidat i hřebíček, levanduli)

 
 

Naložte přes noc hřebíček mátu meduňku a majoránku. Ráno sceďte a stříkejte před každou prochajdou nám funguje jiz léta . Vydrží 3,4 dny pak musíte dělat nový . Žádná alergie a žádné klíště . Všechny ingredience ve stejném poměru

 
 

Uvařím pytlík rozmarýnu v litru vody, přidám lžíci jablečného octu. Můžete přidat fenykl nemaj rádi a nebo levanduli ... A za mě parádička stříkáme to i na sebe a musim zaklepat ze dva roky užívání a jsme spokojeni ...

 

Přírodní repelent pro zvířata vyrobíme takto: Zhruba litr vody přivedemek varu a vsypeme do ní rozmarýnu, na litr vody je potřeba 3 lžíce sušené rozmarýny. Pokud máte k dispozici rozmarýnu čerstvou, je potřeba celkem 6 polévkových lžic. Zhruba po 5ti minutách vaření je potřeba do vroucí směsi přidat nasekaný citron, celkem 5 kusů. Celou směs nechte vařit   celkem 20 minut. Po uvaření je nutné směs nechat odstát, alespoň 12 hodin. Po 12ti hodinách se směs scedí přes síto a uloží do dobře uzavíratelných lahví. Láhev s repelentem je dobré uskladnit v suchu. Repelent je velmi šetrný, ale i přesto není vhodný pro kojící a březí feny. Proto pokud máte doma fenku v očekávání nebo se štěňaty, rozhodně sáhněte po jiném přípravku.   

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky