Milešovka - lapinkoira

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Milešovka

Milešovka 2.2.2020

Sraz chovatelů lapinek a současně memoriál Sváti Pulce

  Datum 02.02.2020 se nabízelo k  vymyšlení nějaké praštěné akce. A povedlo se.  Na novoročním srazu Zuzka (Riticula Sciuri) nadhodila výstup na Milešovku a taky to skvěle zorganizovala.
  Sraz byl v  obci Bílka ve 14 hodin u kapličky. Trousili jsme se jako švábi na pivko, ale nakonec se nás sešlo docela dost, lidiček i pejsků a vyrazili jsme. Meteorologům předpověď vyšla, a tak skoro téměř ve dvě začalo pršet. Nu což…přece se neotočíme a nevzdáme to, kvůli pár kapkám.
  Milovníci Cimrmana tady měli své zastoupení. Na kopec putovala i kárka a invalidní vozík. Sváťa Pulec by byl nadšen. Pro neznalé Sváťa Pulec je postava ze hry Švestka. Pravda, Milešovku bychom měli správně dát 7 x, pěkně nahoru a dolů (2,8 km tam a zpět, převýšení 400 m), ale i když jsme dost velcí cvoci, tak nám v  té sibérii stačilo zdolat vrchol jen jednou.
  Při výstupu se nám skupina trochu potrhala. Namakaní jedinci jako Helča Vidovičová a spol. byli nahoře podstatně rychleji než my, co jsme ztratili plíce v  polovině kopce. Ale zase jsme měli milou společnost, malého Antonína se zapřaženými fenečkami. Takže i náš Tonda (lapina) měl společnost. Na konci peletonku se nahoru soukal statečně vozík a kárka.
  Fakt jsme tam vylezli, po blátě i kluzkých šutrech, všichni vč. vozíku a kárky. Promočení, trošku vymrzlí a hafani špinaví.
  Nebýt toho nevlídna, tak jsme nahoře poseděli a dali si něco na zub, ale takhle byla rychlá společná fotka a šup dolů.
  To byla taky dobrá bojovka. S  psíky na sedáku po té klouzačce trošku o papulu, ale myslím, že se nikdo nevyválel. I když to bylo asi o fous. Já jsem statečně Tondu ze sedáku odpojila a dala ho příteli na stopovačce, ať si užijí.  Měla jsem co dělat sama se sebou.
  Za zdolání vrcholu jsme dostali od Zuzky úžasnou kokardu. Je moc krásná.
  Co šlo jsme zdokumentovali. Každý něco. Takže se můžete podívat, jak to tam vypadalo.
  Myslím, že společné akce se daří a budou určitě další.
  Jedna se nabízí už teď. Tlapky v  tahu - Společný dobročinný dogtrek – Brdy – 23. 5. 2020. Trasa bude od Helči Vidovičové. Tak si to napište do diářů a sledujte Tlapky, tam budou podrobnosti nebo fb. Helča nám to určitě připomene také.

 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky